7 Ekim 2012 Pazar

Üsküdar'a gider iken :)

Bu cumartesi ne yapsak diye düşünürken Üsküdar ı özlediğimizi farkettik ve taa akşam dörtte çıktık evden :) evet gezmek için geç ama maksat zaten alacakaranlıktı :) Ben ki akşam serinliğine ve akşam gezmesine bayılırım, bir de sevdiceğimle Üsküdar olunca değmeyin :)

 İlk durak (Emetullah Rabia Gülnuş Sultan) Yeni Valide Camii..


avlusu da güzel ya bu camiinin.. :)Güzel avlu olurda güzel sakini olmaz mı! Bu ceviz  :) Biz sevdiceğimle saniyede isim buluruz kedilere..


 
Bu Memati :)


Bu Sürmeli :)

 Yavrular da vardı ama oynamaktan foto çekmeye sıra gelmedi :)

Sonrasında Park Büfe de atıştırdık..Sahilde pek çok büfe var ama bura rahat bi mekan,işletenler de oldukça güleryüzlü,fiyatlar da makul..Şemsi Ahmed Paşa Camii..  çok şirin bi camii anlatamam :) Mimar Sinan eseri...hayranım hayranım hayranım sana koca mimar! Hele buranın şu anda restorasyonda olan bi kütüphanesi var ki;önceden şemsi paşa medresesiymiş, geçen yıl ilk girdiğimde benzetmek gibi olmasın :) kendimi Harry Potter ın hocası Dumbledore un odasında sandım  :) Tıpkı o filmlerdeki gibi..Yüksek tavanlı ve yerden tavana kadar her duvar eski kitap..Benim gibi hem eski hem kitap hem de Pottersevere yapılır mıydı bu :)1 saat çıkamamıştım..Hem kasvetli hem huzurlu bi yerdi  Umarım tadilatta o güzel dokusunu bozup ultra modern (!), ruhsuz bi yer yapmazlar..

Bu güzel camiinin güzel sakini Uslu :) Banka oturur oturmaz bakıştık ve hiç tınlamadan gelip kucağıma kuruldu :) Senin oturuşunu yirim :) Bir amca namazdan çıkınca kedinin başını okşayıp geçti,çok mutlu oldum :) Çünkü önyargıları aşmış,peygamberden ve sünnetinden haberi var en azından..Şu devirde en çok ihtiyacımız olan şey..
 Bu mekanda düğün vardı..Bize tevafuk başbakanımız da oradaydı :) çıkışta halkı selamlayarak gitti..

Sonrası Kız Kulesi ne karşı fincan çay :) İkisine de doyulmaz...


 Herkese mutlu haftasonları! :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder